Nevruz Yelleri

Nevruz Yelleri. Stoklar tükendi! Ön Sipariş. Nevruz Yelleri. Açıklama. İlhan Esen.

Responsive image
YAZAR
İlhan Esen
DOSYA BOYUTU
3,10 MB
YAYIN TARIHI
2008
DIL
Türkçe
ISBN
9789756217412

PDF formatında Nevruz Yelleri. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Nevruz Yelleri kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Nevruz, en eski Türk bayramıdır..Tabiatla iç içe yasamayı her zaman tercih eden Türk milleti, her yıl tabiatın yeniden uyanışını, yeşilin kırlara, ağaçlara yürümesini, soğuk ve karanlık ayların geride kalmasını, büyük bir coşkuyla kutlamıştır.. Nevruz, tünelin sonundaki parlaklık, dağların arasındaki geçit, zorluklardan çıkışlarda umut ışığıdır. Kısacası milletimiz için dar günlerdeki Ergenekon çıkışıdır.. Bence ülkemiz ve milletimiz açısından yeni bir Ergenekon’un içindeyiz ve çıkış yolu arıyoruz.. Demirdağı bulacağımıza, bir demirci pirin öne geçerek o dağı eriteceğine benim hiç şüphem yok… DÜŞTÜK Daha dün çıkmıştık, Ergenekon’dan, Sasırdık, yeniden, içine düştük. Yarını kopardık, bugünden, dünden, Zamanın babasız, piçine düştük. Kulağı tıkadık, Hakkın sesine, Kapıldık Batı’nın, bos sevdasına, Liderlik dururken, Türk dünyasına, Kuyrukça, Brüksel, kıçına düştük. En önce istedik, en sona kaldık, Her şartı minnetle, bir emir bildik, Mazlum Bey’e göre, tarihi aldık, Bu asrın bilmem, kaçına düştük. Dostu tekmeledik, düşman vururken, Biz yolu tartıştık, dünya yürürken, Adam gibi adamlar, seçmek dururken, Adamın kimliksiz, hiç’ine düştük. ...Baskı Yılı: 2008Dili: TürkçeYayınevi: Bilgeoğuz Yayınları 


Nevruz; Farsça bir kelimedir ve yenigün (yeni/nev gün/ruz) anlamına geliyor. Miladi takvime göre 21 Mart günü Nevruz günüdür. Nevruz, Alevi toplumun önemli bayramlarından biridir.