Tutkal

Bu sayfada Tutkal nedir Tutkal ne demek Tutkal ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Tutkal anlamı tanımı açılımı Tutkal hakkında bilgiler İngilizce'de Tutkal ne demek? Tutkal ingilizcesi nedir?

Responsive image
YAZAR
Irvine Welsh
DOSYA BOYUTU
8,72 MB
YAYIN TARIHI
2008
DIL
Türkçe
ISBN
9789754687309

Bir Tutkal kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Tutkal kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Irvine Welsh tarafından yazılmıştır.


Tutkal, Edinburgh’un gecekondu ıslah çalışmaları kapsamında yer alan bir kenar mahallesinde yetişen dört arkadaşın öyküsüdür; onları 30’lu yaşlarına dek bir arada tutan sadakatin, deneyimlerin ve sırların öyküsü. Bir yanda 70’li yıllardan yeni yüzyıla, punk’tan techno’ya, hızdan uyuşmaya evrilen yaşamlar, diğer yanda ağır bir sınıf, kültür, çevre ve aile baskısı altında verilen hayatta kalma mücadelesi. Bu dört arkadaşı birbirine bağlayan; kentsel dönüşüm projesi ile okulun şekillendirdiği arkadaşlıktan ziyade, bunlardan sıyrılıp kurtulma arzusu; birbirlerine karşı, “arkadaşlarını kolla, kadınlara el kaldırma ve en önemlisi asla kimseyi ispiyonlama” ilkesine dayanan sokak ahlakının, tutkal misali kaynaştırdığı sadakatleriydi. “Welsh’in, Trainspotting’den sonra, hafızalardan silinmeyecek en okunulası kitabı… Tek kelimeyle çarpıcı!”Independent On Sunday“Enfes… Eğlenceli ve dinamik. Karakterler o kadar canlı ki bir kalabalık içinde görseniz, onları hemen ayırt edebileceğinizi sanıyorsunuz. Son derece tatminkâr bir kitap. Alınmalı, okunmalı, tadına varılmalı.”Irish Independent“Welsh’in en tutkulu, aynı zamanda en bütünlüklü ve çarpıcı, belki de en iyi eseri.”Times Literary SupplementSayfa Sayısı: 576Baskı Yılı: 2008Dili: TürkçeYayınevi: Say Yayınları 


Hepsiburada.com alanında sizlere sunulan yapıştırıcı-tutkal ürünleri herhangi bir durumda size lazım olabilir. Yapıştırıcı ve tutkal ile uğraşmanız sizlere birçok avantaj sunuyor.