Yüzbaşının Kızı

Pyotr komutanı Miranov tarafından bir akşam yemeği davetinde yüzbaşının kızı Masha ile tanışır ve ona aşık olur. Bu, Masha tarafından kurları reddedilmiş olan Şvarbin ile Pyotr arasını acar.

Responsive image
YAZAR
Aleksandr Sergeyeviç Puşkin
DOSYA BOYUTU
4,24 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9786055205218

PDF formatında Yüzbaşının Kızı. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Yüzbaşının Kızı kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Yüzbaşının Kızı, konusu on sekizinci yüzyılın ikinci yarısında Rusya'yı tehdit eden Kazak ve köylü isyanları döneminde geçen tarihsel bir roman. Tarihsel roman "geleneğine" göre kısa sayılabilecek bu metin, edebiyat tarihçilerince gene de Tolstoy'un Savaş ve Barış'ının öncüsü sayılmaktadır. Sadece ülkemizde değil, Rusya dışında da şiirleriyle bilinen ve Rus dilinin ve edebiyatının yepyeni bir aşamaya geçmesinde önayak olan Puşkin, isyancı Pugaçov ile soylu sınıf üyesi genç bir subayın kaderlerini bu tarihsel fonda birbirine düğümlerken, Rus edebiyatının en iyi tarihsel romanlarından birini dünya okuruna armağan etmiştir. Yüzbaşının Kızı: Savaş da bir sınavdır.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 164Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: Araf Yayıncılık 


"Yüzbaşının Kızı, Puşkin'in Rus nesrini yarattığı öykülerden biridir. Bu nesnel, berrak, yapmacıksız ve vurucu anlatı ancak Puşkin gibi gerçek bir şairin elinden çıkabilirdi." ROBERT CONQUEST.