Yüzbaşının Kızı

Kitabın Adı Yüzbaşının Kızı Kitabın Yazarı Aleksandr PUŞKİN Yayınevi ve Adresi İş Bankası Kültür Yayınları, İstanbul Basım Yılı 2001 KİTABIN ÖZETİ Eserde anlatılan olaylar Rusya'da, 1700'lü yıllarda Çariçe döneminde geçmektedir.

Responsive image
YAZAR
Aleksandr Sergeyeviç Puşkin
DOSYA BOYUTU
8,93 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9786055205218

Yüzbaşının Kızı harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Aleksandr Sergeyeviç Puşkin. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Aleksandr Sergeyeviç Puşkin'den Yüzbaşının Kızı kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Yüzbaşının Kızı, konusu on sekizinci yüzyılın ikinci yarısında Rusya'yı tehdit eden Kazak ve köylü isyanları döneminde geçen tarihsel bir roman. Tarihsel roman "geleneğine" göre kısa sayılabilecek bu metin, edebiyat tarihçilerince gene de Tolstoy'un Savaş ve Barış'ının öncüsü sayılmaktadır. Sadece ülkemizde değil, Rusya dışında da şiirleriyle bilinen ve Rus dilinin ve edebiyatının yepyeni bir aşamaya geçmesinde önayak olan Puşkin, isyancı Pugaçov ile soylu sınıf üyesi genç bir subayın kaderlerini bu tarihsel fonda birbirine düğümlerken, Rus edebiyatının en iyi tarihsel romanlarından birini dünya okuruna armağan etmiştir. Yüzbaşının Kızı: Savaş da bir sınavdır.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 164Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: Araf Yayıncılık 


Dünya edebiyatına da derin izler bırakan Aleksandr Puşkin muhteşem bir eser ele almıştır. Yüzbaşının Kızı kitabının baş karakteri olan Pyotr Andreyiç, 17 yaşında zengin bir komutanın oğludur.