YAZAR
Yıldız Ramazanoğlu
DOSYA BOYUTU
9,21 MB
YAYIN TARIHI
2008
DIL
Türkçe
ISBN
9789752637665

PDF formatında Bağdat Fragmanı. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Bağdat Fragmanı kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Afganistan, Irak, İran, Cibuti, Saraybosna'da neler oluyor? Olanlar bizi neden ilgilendirmeli? Doğu Konferansı, Barışarock, Bosna Genç Müslümanlar Teşkilatı aynı amacı mı paylaşıyor? Cibuti'de Fransızlar ne arıyor? Küresel depresyonun ayak izleri nerelerde geçiyor? Yakın Dünya Ajandasında ne yazıyor? Öykülerinden tanıdığımız Yıldız Ramazanoğlu'ndan Orta Doğu meselesine duygu ve düşüncenin yaşantıdan süzülerek yazıya aktarıldığı derin bir bakış. Sadece Irak değil Türkiye'nin zihinlere, düşüncelere, saldırılara bölünmesinin önüne kendini siper etmiş bir kalpte birleşme çağrısı... Ramazanoğlu kitabı için: 'Bu kitap kifayetsiz kelimelerden oluştu'... diyor. 'Bomba ve tel örgü medeniyetinin kendimizi de soğukkanlılıkla sorgulamamızı engellememesini dileyerek. Derinlikli ve yüce bir ütopya uğruna enerjimizi birleştireceğimize inanarak. Kötülüğün arızi olduğunu, aslolanın iyilik olduğunu bilerek...' Kitaptan ..Önce her hafta 100'den fazla Iraklı erkeğin öldürüldüğü haberi geldi. Sonra tüm dünyada haftada en az bin kadının dul kaldığı. En sonsa Cherry Blair'in isteğiyle Dünya Dullar Günü ilan edildi. ..Önce Bush tüm dünya Müslümanlarının Ramazanlarını tebrik etti... Amerika'da Müslümanlar Beyaz Saray'da iftar yemeği yerken, güya kalplerimiz kazanılırken, yeryüzünden bir İslam şehri siliniyordu, tonlarca bomba oruçlu insanların üzerine yağdırılarak. ..Önce Iraklı kadınlar kurtarılmaya gidildi. İlk girişim olarak eşleri öldürüldü, sonra sokağa çıkmaları yasaklandı.Sayfa Sayısı: 270Baskı Yılı: 2008Dili: TürkçeYayınevi: Timaş Yayınları 


Hala bitiremediğim ancak içindeki bilgilerle neredeyse kitabın her sayfasını işaretlememe neden olacak kadar önemli noktalara değinmiş bir kitap.