Bağdat Fragmanı

9.43 TL. Afganistan, Irak, İran, Cibuti, Saraybosna'da neler oluyor? Olanlar bizi neden ilgilendirmeli? Doğu Konferansı, Barışarock, Bosna Genç Müslümanlar Teşkilatı aynı amacı mı paylaşıyor?

Responsive image
YAZAR
Yıldız Ramazanoğlu
DOSYA BOYUTU
2,15 MB
YAYIN TARIHI
2008
DIL
Türkçe
ISBN
9789752637665

Bir Bağdat Fragmanı kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Bağdat Fragmanı kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Yıldız Ramazanoğlu tarafından yazılmıştır.


Afganistan, Irak, İran, Cibuti, Saraybosna'da neler oluyor? Olanlar bizi neden ilgilendirmeli? Doğu Konferansı, Barışarock, Bosna Genç Müslümanlar Teşkilatı aynı amacı mı paylaşıyor? Cibuti'de Fransızlar ne arıyor? Küresel depresyonun ayak izleri nerelerde geçiyor? Yakın Dünya Ajandasında ne yazıyor? Öykülerinden tanıdığımız Yıldız Ramazanoğlu'ndan Orta Doğu meselesine duygu ve düşüncenin yaşantıdan süzülerek yazıya aktarıldığı derin bir bakış. Sadece Irak değil Türkiye'nin zihinlere, düşüncelere, saldırılara bölünmesinin önüne kendini siper etmiş bir kalpte birleşme çağrısı... Ramazanoğlu kitabı için: 'Bu kitap kifayetsiz kelimelerden oluştu'... diyor. 'Bomba ve tel örgü medeniyetinin kendimizi de soğukkanlılıkla sorgulamamızı engellememesini dileyerek. Derinlikli ve yüce bir ütopya uğruna enerjimizi birleştireceğimize inanarak. Kötülüğün arızi olduğunu, aslolanın iyilik olduğunu bilerek...' Kitaptan ..Önce her hafta 100'den fazla Iraklı erkeğin öldürüldüğü haberi geldi. Sonra tüm dünyada haftada en az bin kadının dul kaldığı. En sonsa Cherry Blair'in isteğiyle Dünya Dullar Günü ilan edildi. ..Önce Bush tüm dünya Müslümanlarının Ramazanlarını tebrik etti... Amerika'da Müslümanlar Beyaz Saray'da iftar yemeği yerken, güya kalplerimiz kazanılırken, yeryüzünden bir İslam şehri siliniyordu, tonlarca bomba oruçlu insanların üzerine yağdırılarak. ..Önce Iraklı kadınlar kurtarılmaya gidildi. İlk girişim olarak eşleri öldürüldü, sonra sokağa çıkmaları yasaklandı.Sayfa Sayısı: 270Baskı Yılı: 2008Dili: TürkçeYayınevi: Timaş Yayınları 


Yıldız Ramazanoğlu adlı yazara ait Bağdat Fragmanı kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %27 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsiniz. Bağdat Fragmanı. Timaş Yayınları. 11.60.